NB I, 2010/2011, 6. forduló 2783. bajnoki mérkőzés
2010. szeptember 11., péntek, 17:30 óra – Szusza Ferenc Stadion, 10343 néző
Jv.: Solymosi Péter (Szpisják Zsolt, Lémon Oszkár)

Újpest FC: Balajcza – Szokol (Kiss Z., 67.), Vermes, Takács, Pollák – Simon K. (Matos, 89.), Mitrovics, Egerszegi, Böőr (Simek, 65.) – Tisza, Rajczi
Ferencváros: Ranilovics – Balog Z., Csizmadia, Junior – Andrezinho (Sztanics, 59.), Maróti (Adriano, 85.), Józsi, Tóth B. (Kulcsár, 70.), Rósa – Schembri, Heinz

Gólszerző: Simon (28.), Tisza (42., 90.), Rajczi (56., 72.), Mitrovics (61.)
Sárga lap: Böőr (18.), Takács Z. (38.), Rajczi (56.) ill. Balog Z. (43.)
Kiállítva: Heinz (38.)
Szögletarány: 10:5 (7:2)

A mérkőzés előtt:

Mészöly Géza a kezdés előtt másfél órával az öltözőjébe invitálta Prukner Lászlót, ahol díszdobozban három palack bort – a Maul Pincészet remekét – adott ajándékba az FTC vezetőedzőjének.

Az Újpest FC kispadján ezúttal Horváth T., Rubus, Kiss Z., Matos, Tajthy, Kovács D. és Simek foglal helyet.

A találkozó kezdőrúgását rendhagyó módon hárman végezték el: Dr. Derce Tamás Újpest polgármestere, Wintermantel Zsolt, a Fidesz polgármester-jelöltje és Kálmán Péter, aki esküvője alkalmából kapta ajándékba a lehetőséget.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.
10. perc: Andrezinho lőtt éles szögből, de a labda elment a kapunk előtt.
14. perc: Vermes adta haza röviden a labdát, de Balajcza becsúszva menteni tudott Heinz elől.
17. perc: Egerszegi indítása után Tisza fordult kapura, lövése az egyik védőről pattant szögletre.
18. perc: Böőr buktatta a félpályánál Tóthot, amiért sárga lapot kapott.
24. perc: Simon szép szólója után 13 méterről próbálta kilőni a rövid sarkot, Ranilovics szögletre ütötte a labdát.
28. perc: Pollák remek beadását Simon fejelte előrevetődve Ranilovics kapujába. (1-0)
33. perc: A görögtüzek füstje miatt körülbelül öt percet állt a játék.
38. perc: Emberhátrányban a vendégek, Heinzet állította ki a játékvezető miután sípszó után letalpalta Böőr Zoltánt. Tőlünk Takács Zoltán kapott sárga lapot az eset előtt elkövetett taktikai szabalytalanságáért.
42. perc: Böőr ment el a baloldalon, élesen középre passzolta a labdát, a beadásra becsúszva Tisza érkezett és közelről megszerezte a második gólunkat. (2-0)
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben, a második félidő előtti kezdőrúgást Hajnal András végezte el 60. születésnapja alkalmából. A második játékrész kezdete pirotechnika használata miatt közel 15 percet csúszott.

II. féldiő:

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt.
53. perc: Simon pörgette Tiszához a labdát, aki Rajczihoz passzolt, aki 16 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.
56. perc: Tisza tette ki oldalra a labdát Simonhoz, aki remekül centerezett Rajczihoz, akinek 5 méterről nem okozott gondot a hálóba találni. (3-0)
58. perc: Rósa 6 méteres bombáját védte hatalmas bravúrral Balajcza.
59. perc: Cserélt a Ferencváros, Sztanics állt be Andrezinho helyett.
61. perc: Mitrovics ragasztott fantasztikus gólt Ranilovics kapujába mintegy 25 méterről. (4-0)
63. perc: Rósa lőtt éles szögből kapu fölé.
65. perc: Cserélt Mészöly Géza, Simek lép pályára Böőr helyett.
67. perc: Csere: Kiss Zoltán váltotta Szokol Zsoltot.
68. perc: Mitrovics passzát a védők által szorongatott Rajczi lőtte kapu mellé.
70. perc: Tóth Bence helyett Kulcsár Dávid állt be a vendégeknél.
71. perc: Tisza 15 méteres lövését védte nagy bravúrral Ranilovics.
73. perc: Mitrovics ugratta ki Simont a szélen, aki Rajczi elé tálalt, csatárunk pedig most sem hibázott közelről. (5-0)
75. perc: A ferencvárosi szurkolók egy csoportja áttörte a kerítést, közel tíz percet állt a játék.
85. perc: Maróti helyett Adriano lépett pályára.
89. perc: A remekül játszó Simon Krisztián helyére Marin Matos állt be.
90. perc: A játékvezető 10 percet hosszabbít.
90. perc: Simek Péter lőtt kapufát a tizenhatos sarkáról, a kipattanó a remekül érkező Tiszáról pattant a hálóba. (6-0)
90. perc: Sztanics 30 méteres lövése kerülte el a kaput.

Vége a mérkőzésnek, 6-0-ra nyertünk a Ferencváros ellen!

Forrás: ujpestfc.hu